Panorama Oleśnicka

Aktualności Panorama
POWIAT W SKRÓCIE

SZANOWNY INTERNAUTO,
TRAFIŁEŚ NA ARCHIWALNĄ STRONĘ
TYGODNIKA PANORAMA OLEŚNICKA.


MOŻESZ GO WCIĄŻ CZYTAĆ .
W WERSJI PAPIEROWEJ.

A NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
ZNAJDZIESZ POD ADRESEM
OLESNICA24.COM
ZAPRASZAMY!
NIE CZYTASZ? NIE WIESZ...

BŁASZCZAK W OLEŚNICY

26 października o godz. 19 w sali konferencyjnej Zamku Książęcego w Oleśnicy odbędzie się otwarte spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem. Poseł jest szefem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

SZUMILAS NAGRADZA GRAB


Podczas ogólnopolskich uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Premiera minister Krystyna Szumilas wręczyła osobom zasłużonym dla polskiej edukacji odznaczenia państwowe, medale i nagrody ministerialne. Wśród wyróżnionych znalazła się Ewa Grab, dyrektor Przedszkola nr 4 w Oleśnicy. Odebrała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył również burmistrz Oleśnicy Jan Bronś.

KRADLI NA BUDOWIE
Policjanci z Bierutowa ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19 - 21 lat, mieszkańców gminy Bierutów, podejrzanych o kradzież różnych przedmiotów z budowy w Bierutowie. W sierpniu ukrali oni rusztowania, drabinę i taczki o łącznej wartości ok. 3000 zł. Skradzione przedmioty przekazano właścicielowi. W trakcie przesłuchań 19-latek przyznał się do dokonania trzech włamań do samochodów osobowych zaparkowanych w Bierutowie. Z pojazdów zabrał radioodtwarzacze. Dokonał też kradzieży kilkuset metrów przewodu elektrycznego z bierutowskiego zakładu.

LEWICA PRZEJĘŁA UNIĘ?


– Radykalna lewica przejęła kontrolę nad instytucjami Europy. Jej ideolodzy chcą stworzyć nowego człowieka – mówił w Oleśnicy prof. Ryszard Legutko (na zdjęciu), eurodeputowany PiS, podczas konferencji poświęconej rodzinie. Odbyła się ona w sobotę 12 października na Zamku Książęcym. Zorganizowali ją Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, działający w parafii pw. św. Jana, oraz proboszcz tej parafii ks. infuł. Władysław Ozimek. Oprócz eurodeputowanego prelekcje wygłosili też ks. prof. Władysław Majkowski, socjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, i ks. dr Rafał Kowalski, redaktor naczelny „Gościa Wrocławskiego”. Więcej – w papierowym wydaniu Panoramy.

SZERSZENIE MASTERSAMI


12 października dwoje zawodników z Klubu Biegacza Szerszeń Oleśnica wystartowało w Run Masters - Ślężańskiej Dziesiątce w Sobótce. Barwy klubu reprezentowali Marta Kalecińska, która z wynikiem 50:56 dobiegła do mety na 231. pozycji, zajmując 5. lokatę w swojej kategorii wiekowej; natomiast Piotr Markiewicz, który przekroczył linię mety jako 233. zawodnik, uzyskał czas 50:58.

POTRĄCIŁ JĄ PASAŻER,
WJECHAŁA W DRZEWO


12 października ok. godz. 2.30 kierująca osobowym renaultem 18-latka, mieszkanka powiatu oleśnickiego, na prostym odcinku drogi, potrącona przez pasażera w kierownicę, nagle zjechała na przeciwną stronę jezdni i uderzyło w drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca doznała obrażeń i przewieziono ją do szpitala w Oleśnicy. Po przebadaniu została zwolniona. Natomiast pasażera, 35- letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, przewieziono do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Osoba kierująca była trzeźwa.

NIE USTĄPIŁA
13 października ok. 18.30 mieszkanka Oleśnicy, kierująca osobowym volkswagenem, na skrzyżowaniu Boguszycka - Wojska Polskiego w Oleśnicy nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drogą dla rowerów 15- letniej dziewczynce, również oleśniczance. Rowerzystka z urazami głowy została przewieziona do szpitala we Wrocławiu. 44-letnia kierująca była trzeźwa.

OSE WYSZŁO NA DROGĘ


11 października w godz. 16 - 17 na drodze K25 w Ose (gmina Międzybórz) odbył się protest mieszkańców. Blokowali oni ruch drogowy - przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, uniemożliwiając ruch pojazdów. Gdy na drodze robił się korek, schodzili z przejścia i ruch odbywał się normalnie. W proteście brało udział około 100 osób. Protest spowodowany był tym, że pomimo wielokrotnych monitów GDDKiA nie poczyniła żadnych przedsięwzięć poprawiających bezpieczeństwo osób w rejonie wsi Ose. - Podczas protestu nie było żadnego zagrożenia dla kierujących i pieszych. Nie doszło do żadnych nieporozumień pomiędzy kierującymi a protestującymi. Nie było konieczności organizowania objazdów. Miejsce protestu zabezpieczało 5 policjantów z wykorzystaniem 3 radiowozów - mówi asp. Sławomir Gierlach.

CHCIELI POGRAC?
Funkcjonariusze KPP w Oleśnicy ustalili i zatrzymali 3 mieszkańców Oleśnicy, mężczyzn w wieku 30, 31 i 36 lat, którzy wspólnie dokonali kradzieży dwóch gier na konsolę Xbox wartości 408 zł. Kradzież miała miejsce 9 października w jednym ze sklepów na terenie Oleśnicy.

MKS Z DRUGĄ WYGRANĄ JEST

W XI kolejce IV ligi Pogoń Oleśnica odniosła drugie zwycięstwo. Na Brzozowej w niedzielę MKS pokonał 2:1 (0:1) AKS Strzegom. Wyrównał w 75. min Maciej Sepetowski, a zwycięski gol dla gospodarzy padł z rzutu karnego, którego skutecznie egzekwował Dorian Wach.

A PRIORI KSIĘDZA KOTA


Grającego, śpiewającego i komponującego kapłana - ks. Bartłomieja Kota z parafii św. Jana w Oleśnicy - można oglądać na serwisie You Tube. Zamieszczono na nim teledysk z "Piosenką filozoficzną - Kant". LINK:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IserIE7E-Rw#t=136

KUP PAN... KSIĄŻKĘ!

Oleśnicka biblioteka zaprasza na kiermasz książki, który odbędzie się 15 i 16 października, w godzinach od 9 do 17, w siedzibie Biblioteki Centralnej przy ul. Reja 10. Kiermasz to doskonała okazja do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach książek ze wszystkich dziedzin wiedzy, a także pozycji z literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sprzedaży znajdą się również czasopisma z ubiegłych lat. Dodajmy, że wszystkie egzemplarze są w bardzo dobrym stanie.

AHOJ! NAUCZYCIELE W CHRUDIMIU

Od 3 do 5 października delegacja nauczycieli z Gimnazjum nr 1 gościła w mieście partnerskim Oleśnicy - Chrudimiu. Pojechali do Czech na zaproszenie dyrektor Gimnazjum im. Josefa Ressela. - Celem naszej wizyty był udział w obchodach 150. rocznicy utworzenia gimnazjum w Chrudimiu - mówi Małgorzata Bazan, polonistka z G1. - Poznalismy władze Chrudimia, dyrekcje kilku szkół, znanych absolwentów gimnazjum, obejrzelismy okolicznościowe wystawy i wzięliśmy udział w otwarciu zabytkowej auli szkolnej, w której odbył się koncert chóru „Kiesse Nzamba” prowadzonego przez nauczycielkę gimnazjum Ilonę Storkovą. Dyrektor oleśnickiego gimnazjum Maria Kaczmarek udzieliła wywiadu lokalnym mediom, podając propozycje wspólnych działań.

ZAGINIONA UTONĘŁA
Jak podał portal 24Rybin, 8 października wyłowiono ciało kobiety ze stawu. Tragiczne odkrycie miało miejsce w godzinach porannych w Rybinie (gmina Kobyla Góra). Odnalazł je pracownik gospodarstwa rybnego. - Ciało denatki było częściowo zatopione. Mężczyzna zawiadomił policję w Międzyborzu - poinformowała Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji. 9 września zgłoszono zaginięcie Doroty D. z Ligoty Rybińskiej. Wyłowiona denatka to właśnie zaginiona 45-letnia mieszkanka gminy Międzybórz. Rodzina  potwierdziła tożsamości niepełnosprawnej umysłowo kobiety, mimo znacznej deformacji ciała.

MEDIA EXPERT W POGODNEJ GALERII


Media Expert będzie operatorem RTV/AGD w galerii Pogodne Centrum w Oleśnicy Spalicach. Pierwszy salon sprzedaży tej sieci w Oleśnicy zajmie ponad 700 mkw. Media Expert to polska sieć supermarketów oferujących sprzęt RTV i AGD, rowery, skutery, komputery, oprogramowanie, multimedia znanych producentów. W 2012 sieć składała się z 260 sklepów na terenie całego kraju i zatrudniała 5.000 osób. Pogodne Centrum jest już - jak zapewnia inwestor, spółka Rank Progress - skomercjalizowane w 100%. – Wkrótce będziemy informować o kolejnych markach i operatorach - mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress. W galerii znajdą się też supermarket spożywczy, sieciowa drogeria, salon z wyposażeniem domu, butiki odzieżowe i punkty usługowe.

KORNALEWSKI SUPERSTAR


Tomasz Kornalewski z Oleśnicy, reprezentujący KS Paco Lublin, wygrał rywalizację wśród klasyków podczas rozgrywanych w czeskiej Opavie35. Zawodów Kulturystycznych Grand Prix PeEPA. Tomasz Kornalewski przywiózł też srebro z niedzielnego Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness, który odbył się w Kielcach. Na co dzień Kornalewski jest instruktorem w OKR Atol.

UKRADŁ BIŻUTERIĘ
I SPRZĘT RTV

Policjanci KPP Oleśnica ustalili i zatrzymali sprawcą kradzieży z mieszkania w Oleśnicy sprzętu RTV i srebrnej biżuterii o łącznej wartości 3.500 zł. Mężczyźnie udało się dokonać kradzieży, bo miał wcześniej klucze do mieszkania i nie oddał ich właścicielce. Po dokonaniu kradzieży 36-letni oleśniczanin skradzione rzeczy oddał do lombardu. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty i przekazali je pokrzywdzonej.

AKT EREKCYJNY WMUROWANY

Tłumy mieszkańców Oleśnicy zgromadziła w niedzielę 6 października uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kościoła pw. NMP Fatimskiej. Akt wmurował abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Następnie celebrował on uroczystą mszę św., po której poświęcił kaplicę w Domu Parafialnym. – To dzieło, jakim jest ten kościół, rośnie powoli, ale jest przepełnione modlitwą i wielką czcią ku Pani Fatimskiej – podkreślił ks. infuł. Władysław Ozimek, inicjator budowy świątyni i jej pierwszy budowniczy. – Księże infułacie, ileż tu troski, nieprzespanych nocy, ile miłości wlanej w to dzieło – zwrócił się do ks. Ozimka ks. Jan Kudlik, proboszcz parafii pw. NMP Fatimskiej. I powiedział mu, że do przydomka Władysław Odnowiciel, jaki zyskał sobie w mieście, trzeba dopisać: „i Budowniczy”. FOTORELACJA NA DOLE STRONY.

SPORTOWE DRZEWKA

Kolejne drzewka posadzono przed oleśnicką halą w "Alei Zasłużonych dla Sportu". Wkopali je: Piotr Gruszka - były kapitan polskiej reprezentacji siatkarskiej (na zdjęciu), Sylwester Strzylak - arbiter siatkarski, Andrzej Sypytkowski - eks-kolarz szosowy  oraz Agnieszka Gajęcka, córka ś.p. Marka Gajęckiego, działacza i sponsora lokalnego sportu.

WZMOCNIONY SPR WYGRYWA


W sobotę 5 października seniorzy SPR Oleśnica rozpoczęli drugi sezon swoich występów w III lidze. Na inaugurację rozgrywek w Lubaniu SPR 36:29 pokonał miejscowy UKS Trójka. Forma zespołu z Oleśnicy była wielką niewiadomą, bo w okresie przygotowawczym nie rozegrał żadnego sparingu, a skład zmienił się po dojściu K. Greli, K. Szmidta i G. Wosia z rozwiązanej sekcji Pogoni Oleśnica.
SPR: P. Kocik, J. Leśniak - K. Kulak (9-2k), Ł. Kumejko (6), A. Czapla (2), W. Piech, G. Woś, T, Pikul (4), M. Kiebus (4), K. Grela (6), J. Piasecki, J. Pawłowski (4), A. Andrzejczuk (1)

FRANZ MAURER Z OJCEM MATEUSZEM

II edycja Oleśnickich Spotkań Filmowych i Teatralnych „Bliżej Gwiazd” potrwa od 16 do 30 października. Zobaczymy dwa monodramy w miejskiej sali widowiskowej: „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” oraz „Szaleńcy, kochankowie i poeci: piosenki, które zmieniły kształt świata”. Nie zabraknie też dobrego, polskiego kina. Oleśnicę odwiedzą m.in.: Artur Żmijewski, Bogusław Linda i Magdalena Różańska. Aktorzy spotkają się z publicznością po projekcjach filmów: "Mój rower", "Jasne błękitne okna" oraz "Dziewczyna z szafy". Na zakończenie festiwalu wystąpi Hanna Śleszyńska ze sztuką „Kobieta Pierwotna”.

SIĘ ZAGAPIŁA

http://www.panoramaolesnicka.pl/files/artykuly/4624/wyp1.jpg
Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w południe 3 października u zbiegu ulic Sienkiewicza i Pocztowej w Oleśnicy. Na jadącym prawidłowo od strony poczty mitsubishi pierwszeństwo wymusiła kierująca fordem fokusem 37-letnia kobieta (mieszkanka okolic Warszawy). Sprawczyni wypadku nie zatrzymała się przed znakiem stop. Mitsubishi uderzyło w bok forda, który przewrócił się na dach. Poszkodowana o własnych siłach wydostała się z auta przez rozbitą szybę w drzwiach bocznych. Kobieta została odwieziona na obserwację do szpitala w Oleśnicy.

czytaj
Felietony Panoramy
Janusz Korwin-Mikke
Byle nie płacić...
czytaj
Dziewczyna Panoramy
Humor w Panoramie

17 mgnień wiosnyStirlitz zwinął kartkę w rulonik i wrzucił do pisuaru. Wiadomość bezpiecznie dotarła do(...)

więcej
Galeria w Panoramie
Bieżący numer
wydanie gazety nr 42 (1515) 16-22 października 2013
Portal olesnica24.com
fot

Zapraszamy na nowy portal www.olesnica24.com

(...)
czytaj
CO DALEJ Z KŁADKĄ?

Problemy, problemy, problemy...

2 października minęło 5 miesięcy od kiedy PKP zamknęło kładkę na dworzec. - Zamknęliśmy ją ze względu na zły stan techniczny, który mógłby zagrażać zdrowiu i życiu osób z niej korzystających - powiedział Panoramie Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu. Przepychanki pomiędzy PKP a miastem na temat tego, kto miałby zapłacić za remont, trwały kilka miesięcy. Miasto kategorycznie odmówiło partycypacji w finansowaniu czy to(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (3)
WPADLI ZŁODZIEJE AUT I PASERZY

Dolnośląscy policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z kradzieżami samochodów oraz handlem częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży. Funkcjonariusze podczas przeszukania kilku posesji w powiecie oleśnickim znaleźli części samochodowe pochodzące z co najmniej 20 skradzionych aut, głównie marki Audi

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ostatnim czasie przeprowadzili działania związane z rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów oraz handlem częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży. Policjanci podczas kilkudniowych działań sprawdzili pięć posesji mieszczących się w miejscowościach na terenie powiatu oleśnickiego. Podczas przeszukania znajdujących się tam pomieszczeń(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (6)
KOALICJA MINUS JEDEN

- Nie można czegokolwiek ustalać, jeśli nie akceptuje się wyrażania poglądów innych niż własne - napisał Stanisław Pytel i opuścił rządzącą koalicję
 

Najpierw odszedł z Platformy Obywatelskiej. Uzasadniał to jednak kwestiami światopoglądowymi i deklarował lojalność wobec rządzącej koalicji, której emanacją jest Porozumienie Radnych. Ale 29 września i je opuścił...
Dlaczego Stanisław Pytel zrezygnował z udziału we władzy? Już wcześniej bywało (m.in. w kwestii wprowadzenia płatnego parkowania), że miał zdanie inne niż członkowie Porozumienia Radnych. Ale wtedy po prostu nie przyszedł na głosowanie. Tym(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (27)
Kto dostanie lotnisko?

Jeśli powiat je odda...

- Ja tracę już siły, sam się z tym szarpię i udowadniam wszystkim, że należy zaryzykować, myśleć prorozwojowo i przyszłościowo dla młodych pokoleń. Ale sam tego nie udźwignę - te słowa starosty opublikowane przed tygodniem w Panoramie to dowód na to, że wizjonerski projekt utworzenia lotniska w Oleśnicy najprawdopodobniej trzeba zarzucić. Opozycja w Radzie Powiatu jest tworzeniu lotniska przeciwna. W koalicji rządzącej Platforma i SLD również, co oznacza,(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (2)
Plus 450 tysięcy

Tyle zarobi budżet Oleśnicy - w końcu dwa udane przetargi w mieście

Dwie nieruchomości udało się sprzedać miastu w miniony czwartek. Wystawioną po raz drugi na przetarg działkę o powierzchni 900 mkw przy Okrężnej kupił Waldemar Krzepina, właściciel oleśnickiej firmy PBR Tom-Bud 1. Zapłaci 280.028 zł. W miejscu dawnej stołówki charytatywnej powstanie budynek wielorodzinny z usługami w parterze. Miasto zamierzało tam budować parking wielopoziomowy, ale odstąpiło do tego pomysłu. Przypomnijmy, że vis-a-vis tego terenu Tom-Bud kupił(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (0)
(Nie)bezpieczne parkowanie

...czyli 8 bezcennych minut

- Miałam pilną sprawę do załatwienia w mieście. Postawiłam auto na parkingu przy ulicy 3 Maja. Chciałam kupić bilet parkingowy, jednak parkometr był nieczynny. W tej sytuacji poszłam do apteki, a kiedy wróciłam, za wycieraczką zastałam mandat w wysokości 50 złotych. Mimo tego, że kupiłam bilet parkingowy w innym miejscu. Trudno mi się z tym pogodzić. Czuję się oszukana - tak o zdarzeniu, które miało miejsce około godziny 10 w środę 2 października(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (0)
Policja w terenówce?

A straż w aucie kwatermistrzowskim?

Powiatowe służby mundurowe zwróciły się do powiatu o wsparcie w zakupie samochodów. Komendant powiatowy policji prosi o dofinansowanie zakupu pojazdu terenowego. Mł. inspektor Dionizy Dyjak z podobny wniosek skierował też do miasta oraz do gminy Oleśnica. Środki finansowe ze strony powiatu pochodziłyby z corocznej puli na powiatową policję.
Z kolei komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy Jacek Noworycki zawnioskował o ujęcie w planie(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (0)
Plus 8 kamer

Miasto rozbudowuje monitoring

Miasto ogłosiło przetarg na budowę, konfigurację i uruchomienie 8 punktów kamerowych na terenie Oleśnicy. Rozbudowa i rekonfiguracja czekają też centrum monitoringu w Komendzie Powiatowej Policji oraz stację bazową na budynku mieszkalnym przy Klonowej 12.
Kamery zostaną zawieszone na siedzibie ZBK, MOPS-u i PUP-u przy Wojska Polskiego 13, na hotelu Perła, szkołach podstawowych nr 4 i 6 oraz Gimnazjum nr 3, budynkach mieszkalnych przy Poniatowskiego 1a-1d, Krzywoustego(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (0)
PIĘKNA KATASTROFA
fot

Jeszcze w tym roku oddamy lotnisko? Tak, wszystko na to wskazuje...
 

11 września 2012 r. miał przejść do chlubnej historii powiatu. W tym dniu samorząd stał się właścicielem powojskowego lotniska. Wojewoda Skorupa mówił, że lotnisko spowoduje ożywienie gospodarcze w powiecie i regionie, uzupełni ofertę portu we Wrocławiu, a pracę znajdzie kilkaset osób. Powiat i wspierające go Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska przez 3 lata toczyli batalię z Agencją Mienia Wojskowego 340 ha, wycenione na 7,2 mln. Płk Zdzisław Kierkicz z(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (138)
POTRZEBNY JEST PANTEON OLEŚNICY
fot

Na kanwie jubileuszu 100-lecia ZNTK nasz Czytelnik Krzysztof Kowalski proponuje stworzenie "Panteonu Oleśnicy"

W niedzielę 6 października pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Oleśnicy będą świętować 100 lat istnienia zakładu, co stawia go w jednym szeregu z najstarszymi przedsiębiorstwami Dolnego Śląska. Taką informację usłyszałem podczas niedzielnej Mszy Świętej, gdy kapłan odczytał ogłoszenia parafialne.
Już wracając do domu, mijając mieszkańców Oleśnicy, tych, co pewnie dopiero rozpoczęli czas edukacji i tych nieco oraz dużo starszych,(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (74)
CZARNA POLEWKA DLA MŁODZIEŻÓWKI PO
fot

Przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy Ryszard Zelinka odrzucił projekt uchwały ws. powołania „Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego”. Przypomnijmy, że odrzucił także projekt radnych ws. obnizki ceny za śmieci - czytaj "Radni odprawieni". Uznał, że obecny "budżet jest wystarczająco obywatelski”,  a przedłożony projekt uchwały nie spełnia wymogów formalno-prawnych

Projekt uchwały w sprawie powołania „Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.2014” złożyło 29 lipca Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy Ryszard Zelinka odrzucił go. Dlaczego?
„W Oleśnicy projekt budżetu opracowywany jest na podstawie zasad określonych w ustawie o finansach publicznych, uchwale Nr XLIX/292/2010 Rady Miasta Oleśnicy (…) a także przy pomocy profesjonalnych służb urzędniczych z uwzględnieniem(...)
czytaj Skomentuj ten artykuł! (71)
Fotorelacja: Tragedia na zjeździe
fot
fot
fot
zobacz
Fotorelacja: Wmurowali akt erekcyjny
fot
fot
fot
zobacz
Fotorelacja: Dreptaki podreptały
fot
fot
fot
zobacz
Fotorelacja: Partnerska Oleśnica
fot
fot
fot
zobacz
Fotorelacja: Kolorowe Dni Europy
fot
fot
fot
zobacz
Fotorelacja: Europa na ludowo
fot
fot
fot
zobacz
designed by Rikonia
copyright by Panorama Oleśnicka
Polityka cookies
panoramaolesnicka@poczta.onet.pl panorama@dyskietka.pl tel. / fax +48 71 3149428
Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji oraz w celu usprawnienia funkcjonowania naszych witryn, korzystamy z technologii plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowanie na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Cookies
Zamknij X