Panorama Oleśnicka
Aktualności Panorama
POWIAT W SKRÓCIE

SZANOWNY INTERNAUTO,
TRAFIŁEŚ NA ARCHIWALNĄ STRONĘ
TYGODNIKA PANORAMA OLEŚNICKA.


MOŻESZ GO WCIĄŻ CZYTAĆ .
W WERSJI PAPIEROWEJ.

A NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
ZNAJDZIESZ POD ADRESEM
OLESNICA24.COM
ZAPRASZAMY!
NIE CZYTASZ? NIE WIESZ...

BŁASZCZAK W OLEŚNICY

26 października o godz. 19 w sali konferencyjnej Zamku Książęcego w Oleśnicy odbędzie się otwarte spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem. Poseł jest szefem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

SZUMILAS NAGRADZA GRAB


Podczas ogólnopolskich uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Premiera minister Krystyna Szumilas wręczyła osobom zasłużonym dla polskiej edukacji odznaczenia państwowe, medale i nagrody ministerialne. Wśród wyróżnionych znalazła się Ewa Grab, dyrektor Przedszkola nr 4 w Oleśnicy. Odebrała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył również burmistrz Oleśnicy Jan Bronś.

KRADLI NA BUDOWIE
Policjanci z Bierutowa ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19 - 21 lat, mieszkańców gminy Bierutów, podejrzanych o kradzież różnych przedmiotów z budowy w Bierutowie. W sierpniu ukrali oni rusztowania, drabinę i taczki o łącznej wartości ok. 3000 zł. Skradzione przedmioty przekazano właścicielowi. W trakcie przesłuchań 19-latek przyznał się do dokonania trzech włamań do samochodów osobowych zaparkowanych w Bierutowie. Z pojazdów zabrał radioodtwarzacze. Dokonał też kradzieży kilkuset metrów przewodu elektrycznego z bierutowskiego zakładu.

LEWICA PRZEJĘŁA UNIĘ?


– Radykalna lewica przejęła kontrolę nad instytucjami Europy. Jej ideolodzy chcą stworzyć nowego człowieka – mówił w Oleśnicy prof. Ryszard Legutko (na zdjęciu), eurodeputowany PiS, podczas konferencji poświęconej rodzinie. Odbyła się ona w sobotę 12 października na Zamku Książęcym. Zorganizowali ją Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, działający w parafii pw. św. Jana, oraz proboszcz tej parafii ks. infuł. Władysław Ozimek. Oprócz eurodeputowanego prelekcje wygłosili też ks. prof. Władysław Majkowski, socjolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, i ks. dr Rafał Kowalski, redaktor naczelny „Gościa Wrocławskiego”. Więcej – w papierowym wydaniu Panoramy.

SZERSZENIE MASTERSAMI


12 października dwoje zawodników z Klubu Biegacza Szerszeń Oleśnica wystartowało w Run Masters - Ślężańskiej Dziesiątce w Sobótce. Barwy klubu reprezentowali Marta Kalecińska, która z wynikiem 50:56 dobiegła do mety na 231. pozycji, zajmując 5. lokatę w swojej kategorii wiekowej; natomiast Piotr Markiewicz, który przekroczył linię mety jako 233. zawodnik, uzyskał czas 50:58.

POTRĄCIŁ JĄ PASAŻER,
WJECHAŁA W DRZEWO


12 października ok. godz. 2.30 kierująca osobowym renaultem 18-latka, mieszkanka powiatu oleśnickiego, na prostym odcinku drogi, potrącona przez pasażera w kierownicę, nagle zjechała na przeciwną stronę jezdni i uderzyło w drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca doznała obrażeń i przewieziono ją do szpitala w Oleśnicy. Po przebadaniu została zwolniona. Natomiast pasażera, 35- letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, przewieziono do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Osoba kierująca była trzeźwa.

NIE USTĄPIŁA
13 października ok. 18.30 mieszkanka Oleśnicy, kierująca osobowym volkswagenem, na skrzyżowaniu Boguszycka - Wojska Polskiego w Oleśnicy nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drogą dla rowerów 15- letniej dziewczynce, również oleśniczance. Rowerzystka z urazami głowy została przewieziona do szpitala we Wrocławiu. 44-letnia kierująca była trzeźwa.

OSE WYSZŁO NA DROGĘ


11 października w godz. 16 - 17 na drodze K25 w Ose (gmina Międzybórz) odbył się protest mieszkańców. Blokowali oni ruch drogowy - przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, uniemożliwiając ruch pojazdów. Gdy na drodze robił się korek, schodzili z przejścia i ruch odbywał się normalnie. W proteście brało udział około 100 osób. Protest spowodowany był tym, że pomimo wielokrotnych monitów GDDKiA nie poczyniła żadnych przedsięwzięć poprawiających bezpieczeństwo osób w rejonie wsi Ose. - Podczas protestu nie było żadnego zagrożenia dla kierujących i pieszych. Nie doszło do żadnych nieporozumień pomiędzy kierującymi a protestującymi. Nie było konieczności organizowania objazdów. Miejsce protestu zabezpieczało 5 policjantów z wykorzystaniem 3 radiowozów - mówi asp. Sławomir Gierlach.

CHCIELI POGRAC?
Funkcjonariusze KPP w Oleśnicy ustalili i zatrzymali 3 mieszkańców Oleśnicy, mężczyzn w wieku 30, 31 i 36 lat, którzy wspólnie dokonali kradzieży dwóch gier na konsolę Xbox wartości 408 zł. Kradzież miała miejsce 9 października w jednym ze sklepów na terenie Oleśnicy.

MKS Z DRUGĄ WYGRANĄ JEST

W XI kolejce IV ligi Pogoń Oleśnica odniosła drugie zwycięstwo. Na Brzozowej w niedzielę MKS pokonał 2:1 (0:1) AKS Strzegom. Wyrównał w 75. min Maciej Sepetowski, a zwycięski gol dla gospodarzy padł z rzutu karnego, którego skutecznie egzekwował Dorian Wach.

A PRIORI KSIĘDZA KOTA


Grającego, śpiewającego i komponującego kapłana - ks. Bartłomieja Kota z parafii św. Jana w Oleśnicy - można oglądać na serwisie You Tube. Zamieszczono na nim teledysk z "Piosenką filozoficzną - Kant". LINK:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IserIE7E-Rw#t=136

KUP PAN... KSIĄŻKĘ!

Oleśnicka biblioteka zaprasza na kiermasz książki, który odbędzie się 15 i 16 października, w godzinach od 9 do 17, w siedzibie Biblioteki Centralnej przy ul. Reja 10. Kiermasz to doskonała okazja do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach książek ze wszystkich dziedzin wiedzy, a także pozycji z literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sprzedaży znajdą się również czasopisma z ubiegłych lat. Dodajmy, że wszystkie egzemplarze są w bardzo dobrym stanie.

AHOJ! NAUCZYCIELE W CHRUDIMIU

Od 3 do 5 października delegacja nauczycieli z Gimnazjum nr 1 gościła w mieście partnerskim Oleśnicy - Chrudimiu. Pojechali do Czech na zaproszenie dyrektor Gimnazjum im. Josefa Ressela. - Celem naszej wizyty był udział w obchodach 150. rocznicy utworzenia gimnazjum w Chrudimiu - mówi Małgorzata Bazan, polonistka z G1. - Poznalismy władze Chrudimia, dyrekcje kilku szkół, znanych absolwentów gimnazjum, obejrzelismy okolicznościowe wystawy i wzięliśmy udział w otwarciu zabytkowej auli szkolnej, w której odbył się koncert chóru „Kiesse Nzamba” prowadzonego przez nauczycielkę gimnazjum Ilonę Storkovą. Dyrektor oleśnickiego gimnazjum Maria Kaczmarek udzieliła wywiadu lokalnym mediom, podając propozycje wspólnych działań.

ZAGINIONA UTONĘŁA
Jak podał portal 24Rybin, 8 października wyłowiono ciało kobiety ze stawu. Tragiczne odkrycie miało miejsce w godzinach porannych w Rybinie (gmina Kobyla Góra). Odnalazł je pracownik gospodarstwa rybnego. - Ciało denatki było częściowo zatopione. Mężczyzna zawiadomił policję w Międzyborzu - poinformowała Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji. 9 września zgłoszono zaginięcie Doroty D. z Ligoty Rybińskiej. Wyłowiona denatka to właśnie zaginiona 45-letnia mieszkanka gminy Międzybórz. Rodzina  potwierdziła tożsamości niepełnosprawnej umysłowo kobiety, mimo znacznej deformacji ciała.

MEDIA EXPERT W POGODNEJ GALERII


Media Expert będzie operatorem RTV/AGD w galerii Pogodne Centrum w Oleśnicy Spalicach. Pierwszy salon sprzedaży tej sieci w Oleśnicy zajmie ponad 700 mkw. Media Expert to polska sieć supermarketów oferujących sprzęt RTV i AGD, rowery, skutery, komputery, oprogramowanie, multimedia znanych producentów. W 2012 sieć składała się z 260 sklepów na terenie całego kraju i zatrudniała 5.000 osób. Pogodne Centrum jest już - jak zapewnia inwestor, spółka Rank Progress - skomercjalizowane w 100%. – Wkrótce będziemy informować o kolejnych markach i operatorach - mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress. W galerii znajdą się też supermarket spożywczy, sieciowa drogeria, salon z wyposażeniem domu, butiki odzieżowe i punkty usługowe.

KORNALEWSKI SUPERSTAR


Tomasz Kornalewski z Oleśnicy, reprezentujący KS Paco Lublin, wygrał rywalizację wśród klasyków podczas rozgrywanych w czeskiej Opavie35. Zawodów Kulturystycznych Grand Prix PeEPA. Tomasz Kornalewski przywiózł też srebro z niedzielnego Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness, który odbył się w Kielcach. Na co dzień Kornalewski jest instruktorem w OKR Atol.

UKRADŁ BIŻUTERIĘ
I SPRZĘT RTV

Policjanci KPP Oleśnica ustalili i zatrzymali sprawcą kradzieży z mieszkania w Oleśnicy sprzętu RTV i srebrnej biżuterii o łącznej wartości 3.500 zł. Mężczyźnie udało się dokonać kradzieży, bo miał wcześniej klucze do mieszkania i nie oddał ich właścicielce. Po dokonaniu kradzieży 36-letni oleśniczanin skradzione rzeczy oddał do lombardu. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty i przekazali je pokrzywdzonej.

AKT EREKCYJNY WMUROWANY

Tłumy mieszkańców Oleśnicy zgromadziła w niedzielę 6 października uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kościoła pw. NMP Fatimskiej. Akt wmurował abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Następnie celebrował on uroczystą mszę św., po której poświęcił kaplicę w Domu Parafialnym. – To dzieło, jakim jest ten kościół, rośnie powoli, ale jest przepełnione modlitwą i wielką czcią ku Pani Fatimskiej – podkreślił ks. infuł. Władysław Ozimek, inicjator budowy świątyni i jej pierwszy budowniczy. – Księże infułacie, ileż tu troski, nieprzespanych nocy, ile miłości wlanej w to dzieło – zwrócił się do ks. Ozimka ks. Jan Kudlik, proboszcz parafii pw. NMP Fatimskiej. I powiedział mu, że do przydomka Władysław Odnowiciel, jaki zyskał sobie w mieście, trzeba dopisać: „i Budowniczy”. FOTORELACJA NA DOLE STRONY.

SPORTOWE DRZEWKA

Kolejne drzewka posadzono przed oleśnicką halą w "Alei Zasłużonych dla Sportu". Wkopali je: Piotr Gruszka - były kapitan polskiej reprezentacji siatkarskiej (na zdjęciu), Sylwester Strzylak - arbiter siatkarski, Andrzej Sypytkowski - eks-kolarz szosowy  oraz Agnieszka Gajęcka, córka ś.p. Marka Gajęckiego, działacza i sponsora lokalnego sportu.

WZMOCNIONY SPR WYGRYWA


W sobotę 5 października seniorzy SPR Oleśnica rozpoczęli drugi sezon swoich występów w III lidze. Na inaugurację rozgrywek w Lubaniu SPR 36:29 pokonał miejscowy UKS Trójka. Forma zespołu z Oleśnicy była wielką niewiadomą, bo w okresie przygotowawczym nie rozegrał żadnego sparingu, a skład zmienił się po dojściu K. Greli, K. Szmidta i G. Wosia z rozwiązanej sekcji Pogoni Oleśnica.
SPR: P. Kocik, J. Leśniak - K. Kulak (9-2k), Ł. Kumejko (6), A. Czapla (2), W. Piech, G. Woś, T, Pikul (4), M. Kiebus (4), K. Grela (6), J. Piasecki, J. Pawłowski (4), A. Andrzejczuk (1)

FRANZ MAURER Z OJCEM MATEUSZEM

II edycja Oleśnickich Spotkań Filmowych i Teatralnych „Bliżej Gwiazd” potrwa od 16 do 30 października. Zobaczymy dwa monodramy w miejskiej sali widowiskowej: „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” oraz „Szaleńcy, kochankowie i poeci: piosenki, które zmieniły kształt świata”. Nie zabraknie też dobrego, polskiego kina. Oleśnicę odwiedzą m.in.: Artur Żmijewski, Bogusław Linda i Magdalena Różańska. Aktorzy spotkają się z publicznością po projekcjach filmów: "Mój rower", "Jasne błękitne okna" oraz "Dziewczyna z szafy". Na zakończenie festiwalu wystąpi Hanna Śleszyńska ze sztuką „Kobieta Pierwotna”.

SIĘ ZAGAPIŁA

http://www.panoramaolesnicka.pl/files/artykuly/4624/wyp1.jpg
Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w południe 3 października u zbiegu ulic Sienkiewicza i Pocztowej w Oleśnicy. Na jadącym prawidłowo od strony poczty mitsubishi pierwszeństwo wymusiła kierująca fordem fokusem 37-letnia kobieta (mieszkanka okolic Warszawy). Sprawczyni wypadku nie zatrzymała się przed znakiem stop. Mitsubishi uderzyło w bok forda, który przewrócił się na dach. Poszkodowana o własnych siłach wydostała się z auta przez rozbitą szybę w drzwiach bocznych. Kobieta została odwieziona na obserwację do szpitala w Oleśnicy.

czytaj
Felietony Panoramy
Janusz Korwin-Mikke
Byle nie płacić...
czytaj
Dziewczyna Panoramy
Humor w Panoramie

Panorama śmiechuPodsłuchane w Oleśnicy:

Przerwa w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dwaj panowie gawędzą przy(...)

więcej
Galeria w Panoramie
Polityka cookies

Polityka cookies

 

Czym są pliki Cookies

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas odwiedzania stron w Internecie. Dla Państwa wygody używa się plików Cookies m.in. po to, by dostosować serwis do potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

 

Polityka plików Cookie

1. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

 1. dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

 2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

 3. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

 4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

 5. integracji serwisu z portalami społecznościowymi

2. W ramach serwisu internetowego panoramaolesnicka.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

 1. "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

 2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

 3. pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

 4. "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

 5. "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje, np. zalogowanie się na konto.

Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?

 • Google Chrome

  Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

  Usuwanie plików cookie
  Domyślne blokowanie plików cookie
  Domyślne zezwalanie na pliki cookie
  Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
  Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen
 • Internet Explorer 6.0 i 7.0

  Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.
 • Mozilla Firefox

  Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
  O ciasteczkach (cookies) decyduje zaklikanie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.
 • Opera

  Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
  O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.
 • Safari

  W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze ,,Akceptuj pliki cookie”.
designed by Rikonia
copyright by Panorama Oleśnicka
Polityka cookies
panoramaolesnicka@poczta.onet.pl panorama@dyskietka.pl tel. / fax +48 71 3149428
Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji oraz w celu usprawnienia funkcjonowania naszych witryn, korzystamy z technologii plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowanie na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Cookies
Zamknij X